Exclusive
20
min

Polskie szkoły dla ukraińskich dzieci: 10 najlepszych według rankingu Perspektyw 2023

Publikowany już od 25 lat ranking najlepszych polskich szkół średnich Perspektywy jest najbardziej miarodajny

Marian Sawczyszyn

Źródło: Shutterstock.

No items found.

Laureatami rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2023 w Polsce zostały: XIV Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze gimnazjum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

W edycji 2023 Rankingu Szkół Gimnazjalnych i Technicznych Perspektywy przeanalizowano wyniki 1360 szkół ponadgimnazjalnych spełniających profesjonalne kryteria. Dla Ukraińców, którzy szukają szkoły dla swoich dzieci w Polsce, ranking ten będzie dobrym przewodnikiem i pomoże im wybrać odpowiednią placówkę.

Ranking to także pomoc dla młodych Ukraińcom w wyborze szkoły średniej, która poprowadzi ich na studia i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium przyjęcia - czyli do egzaminu maturalnego w maju 2022 r. przystąpiło w nich co najmniej 12 maturzystów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki, zdawanych jako egzaminy obowiązkowe, nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele uczelni wyższych, Komisji Edukacji CRASP, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE) oraz przedstawiciele komitetów głównych olimpiad przedmiotowych.

Czytaj także: Jaką szkołę wybrać: polską czy ukraińską?

Kryteria rankingu szkół średnich 2023 były następujące: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). W tej kategorii uwzględniane są również osiągnięcia w konkursach międzynarodowych.

Kryteria rankingu techników 2023 to: osiągnięcia szkoły w konkursach akademickich (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Ranking szkół średnich w Polsce 2023:

1. XIV Gimnazjum im. Stanisława Staszica (Warszawa);

2. V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego (Kraków);

3. XIII Liceum Ogólnokształcące (Szczecin);

4. Liceum Uniwersyteckie (Toruń);

5. III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP (Gdynia);

6. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (Wrocław);

7. IX Liceum Ogólnokształcące imienia Klementyny Hoffmanowej (Warszawa);

8. XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego (Warszawa);

9. Liceum Akademickie PWr (Wrocław);

10. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (Warszawa).‍

Czytaj także: Polska szkoła dla Ukraińców: co się zmieniło od jesieni?

Jak wybrać szkołę w Polsce dla ukraińskich uczniów

Wybór szkoły dla ukraińskich dzieci w Polsce powinien opierać się na własnych preferencjach i zainteresowaniach dziecka. Należy przeprowadzić szczegółową analizę tego, co wzbudza zainteresowanie dziecka i na czym lubi ono spędzać czas.

Jeśli wybierasz szkołę średnią dla swojego dziecka w Polsce, zalecamy rozważenie następujących kwestii:

  • dalsze plany edukacyjne;
  • interesy edukacyjne dziecka;
  • jego talenty i upodobania;
  • lokalizacja szkoły;
  • oferta pozalekcyjna szkoły (zajęcia dodatkowe);
  • opinie i informacje zwrotne od innych uczniów tej szkoły i jej absolwentów.

Marian Savchyshyn, redaktor Sestry

No items found.
Szkoła
Polska
Wychowywanie dzieci

Redaktor informacyjny, dziennikarz. Na początku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, pracując jako dziennikarz w internetowym serwisie informacyjnym Wirtualna Polska, stworzył strategię informowania ukraińskich uchodźców w Polsce. Był redaktorem naczelnym VPolshchi, serwisu informacyjnego dla Ukraińców w Polsce.

Wesprzyj Sestry

Nawet mały wkład w prawdziwe dziennikarstwo pomaga demokracji przetrwać. Dołącz do nas i razem opowiemy światu inspirujące historie ludzi walczących o wolność!

Wpłać dotację

У Польщі діють закони на рівні держави і розпорядчі акти на рівні окремого міста. Перш ніж відкривати салон краси, варто з ними ознайомитись. У Польщі існує Державна санітарна служба, яка може — коли їй заманеться, без попередження — прийти і перевірити салон краси на дотримання прописаних санітарних норм.

В інтернеті ви не знайдете норми санепіду і вимоги для відкриття салону краси. Треба їхати до офісу Державної санітарно-епідеміологічної служби і на місці їх з’ясовувати.

Ось деякі з них:

1. Салон має бути розташований в окремій частині будівлі/приміщення або в окремій будівлі. Зазвичай салон із манікюрним і педикюрним кабінетами не може бути розміщений вище 1-го поверху.

2. Вхід до салону повинен бути окремим, але може бути загальним для всіх користувачів.

3. У салоні повинні бути такі окремі приміщення: службова кімната, кімната очікування або окреме місце з вішалкою для одягу, соціальне приміщення, гігієнічно-санітарне приміщення тощо.

4. Салон повинен мати водопровід з гарячою та холодною водою, а також каналізацію, вентиляцію, опалення.

5. На кожній баночці-шкляночці має бути сертифікат відповідності з дозволом використання на території ЄС. Також у вас має бути сертифікат з терміном придатності усіх засобів в салоні. І ви маєте стежити, аби прострочений матеріал не використовувався, інакше отримаєте штраф.

6. Стіни біля умивальників і раковин повинні бути покриті невбираючим матеріалом заввишки не менш ніж в 1,6 м.

7. При використанні косметичних засобів, які викликають забруднення тіла, наприклад при проведенні СПА-процедур, має бути відокремлений санвузол з душем.

8. Працівники салону повинні дотримуватися правил особистої гігієни, носити чистий захисний одяг, використовувати засоби індивідуального захисту. Використовуйте засоби гігієни, такі як одноразові підкладки, чисті рушники для клієнтів.

9. У салоні інструменти та обладнання необхідно утримувати в належному гігієнічно-санітарному стані шляхом миття та дезінфекції, а інструменти багаторазового використання та інструменти, що використовуються при при обрізному манікюрі та педикюрі потребують стерилізації на стерилізаційній станції салону.

Для стерилізації інструментів треба мати автоклав (стерилізатор), також до кожного інструменту має бути інструкція щодо часу і форми стерилізації.

Обов’язково треба вести журнал стерилізації інструментів. Рекомендуємо завести велику папку для зберіганні усіх вимог і час від часу перевіряти їх дотримання.

10. У кожному салоні повинна бути аптечка з засобами для надання першої медичної допомоги.

11. У салоні має бути знак «Паління заборонене», за його відсутність власник салону може отримати штраф.

12. І насамкінець, про приємну музику в салоні. Не варто вмикати музику зі стрімінгових платформ, наприклад Spotify або AppleMusic. Є агенція, яка уважно пильнує за дотриманням авторських прав. Якщо спіймають, штраф буде просто космічний.

20
хв

Відкриття салону краси в Польщі: які є підводні камені?

Regina Gusejnowa-Czekurda

Щеплювати чи не щеплювати? Це питання турбує багатьох батьків з України.

Я особисто проти антиваксерів і вірю в доказову медицину, але люди і ситуації є різні. Що ж говорить польське законодавство про щеплення для українських дітей?

Польське законодавство в цьому питанні однозначне. Після трьох місяців перебування українців у Польщі, відповідно до ст. 17 розділу 1а «Про запобігання та боротьбу з інфекціями та інфекційними хворобами людей» вони підлягають обов’язковій вакцинації. Безкоштовно.

Наслідком ухилення від обов’язку вакцинації є можливість накладення на особу, яка ухиляється, штрафу в межах адміністративної процедури, тобто відповідно до ст. 26 Закону від 17 червня 1966 р. про виконавче провадження. У цій ситуації органом примусового виконання є районний державний санітарний інспектор, на якого покладається обов’язок відкриття провадження та контроль за його перебігом.

Але це ще не все. У такому ж порядку штраф може бути накладено на осіб, які ухиляються від виконання обов’язку з метою примусу їх до цього виконання (відповідно до ст. 119 зазначеного Закону). Штраф накладається місцевим воєводою у формі постанови, його максимальний одноразовий розмір становить 10 000 злотих, і він може бути накладений багаторазово. Звісно, рішення воєводи можна оскаржити.

Проте, закон передбачає іншу можливу санкцію, яка може бути суворішою за грошове покарання. Зокрема, батьки, які ухиляються від щеплення дітей, можуть бути піддані контролю з боку суду з питань опіки та піклування. Суд може порушити справу про обмеження батьківських прав. Під час розгляду справи суд встановлюватиме, чи відповідає відсутність згоди батьків на щеплення інтересам дитини.

Далі — щодо шансів невакцинованій дитині потрапити в садочок, школу чи вищий навчальний заклад.

Більшість державних і приватних садочків не перевіряють книжку про щеплення, а інформацію про щеплення дитини отримують зі слів батьків. До школи теж, за великим рахунком, не можуть не прийняти нещеплену дитину, бо це є обмеженням права на освіту.

20
хв

Якими є наслідки ухилення від вакцинації дитини в Польщі?

Regina Gusejnowa-Czekurda

Możesz być zainteresowany...

Ексклюзив
20
хв

Solo-mama u steru. Jak sobie radzą samotne Ukrainki z dziećmi

Ексклюзив
20
хв

Olga Riaszina: Po projekcji żołnierze powiedzieli nam, że chce im się żyć

Ексклюзив
20
хв

Waleria Burłakowa: Nie wiem, co musiałoby się stać, by to się skończyło raz na zawsze

Skontaktuj się z redakcją

Jesteśmy tutaj, aby słuchać i współpracować z naszą społecznością. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub ciekawe pomysły na artykuły.

Napisz do nas
Article in progress